Zarządzanie punktami końcowymi
ZARZĄDZANIE INFRASTRUKTURĄ IT
Zarządzanie punktami końcowymi w środowisku IT zwiększa produktywność pracowników działu IT, a także użytkowników, wspiera administratorów w gromadzeniu szczegółowych danych o urządzeniach, automatyzacji wdrożeń systemów operacyjnych i oprogramowania. Pozwala na szybkie rozwiązywanie problemów użytkowników oraz na operacje na ich komputerach bez przerywania ich pracy. Systemy te integrują i pozwalają na globalne zarządzanie wszystkimi punktami końcowymi.
ROZWIĄZANIA
Ivanti Unified
Endpoint Management
Rozwiązanie klasy Enterprise. Posiada wszystkie potrzebne funkcje do zarządzania średnimi i dużymi środowiskami. Bardzo granularne ustawienia parametrów zarządzania. Wiele możliwych add-on’ów sprawi, że narzędzie może być bazą do dalszego rozwoju. Jedna konsola do zarządzania Windows, Mac, Linux, Android, iOS i inne. Możliwość zarządzania serwerami – również bezagentowo.
Manage Engine Desktop Central
Bardzo efektywne narzędzie do szybkiego zarządzania środowiskami IT. Najbardziej potrzebne funkcje i przyjazny interfejs. Zaawansowane funkcje kontaktu z użytkownikiem – połączenie głosowe VoIP lub nagrywanie sesji Remote Control.
Wyzwania
Zarządzanie punktami końcowymi pozwoli skutecznie wspierać:
- Wykrywanie i inwentaryzację komputerów i serwerów w sieci firmowej
- Dystrybucję systemów operacyjnych oraz oprogramowania
- Zdalny dostęp do stacji końcowych i zaawansowanych operacji
- Alertowanie w przypadku zdefiniowanych zdarzeń
- Power Management
- Monitoring użycia licencji
- Raportowanie działania systemów
- Utrzymanie odpowiednich systemów i oprogramowania na stacjach końcowych
- Nadmierne wykorzystywanie funkcji administracyjnych przez użytkowników
Główne funkcje
- Wykrywanie i inwentaryzacja urządzeń. Znajduje wszystkie urządzenia w środowisku siecio-wym klienta i tworzy szczegółową bazę oprogramowania i sprzętu.
- Dystrybucja oprogramowania. Zdalne, ciche instalowanie oprogramowania lub utworzenie własnego portalu z oprogramowaniem dla wielu platform i urządzeń, aby uruchomić lub zmienić oprogramowanie na urządzeniu końcowym w kilka minut przy minimalnym wykorzystaniu infrastruktury i ruchu w sieci.
- Dystrybucja systemów operacyjnych. Udostępnia szablony, które pomagają IT wdrażać lub aktualizować systemy operacyjne. Pozwala IT na migrację aplikacji, profili użytkowników, a nawet sterowników.
- Zdalny dostęp do urządzeń końcowych. Bezpieczne zarządzanie zdalnym komputerem za po-mocą standardowej przeglądarki i połączenia internetowego. Zdalnie włącza lub uruchamia urządzenia, jak również aplikacje.
- Panele kontrolne i raportowanie. Szybki, automatyczny dostęp do zbiorczych danych o syste-mach i urządzeniach w sieci firmowej lub ręczne generowanie raportów na smartfonie, tablecie lub tradycyjnych stacjach roboczych.
- Zarządzanie rolami administratorów systemów. Określenie uprawnień zarządczych dla admi-nistratorów w przypadku podziału obowiązków.
- Zarządzanie energią. Tworzenie polityk zarządzania oszczędzaniem energii i generowanie raportów pokazujących, w jaki sposób polityki te zmniejszyły zużycie energii.
PYTANIA
- Czy masz wiele urządzeń do zarządzania, a zbyt mało czasu, aby zająć się każdym z nich?
- Czy musisz poradzić sobie ze złożonością systemów końcowych?
- Czy stoisz przed migracją systemów operacyjnych?
- Czy chcesz mieć więcej kontroli i widoczności co dzieje się na końcówkach?
- Czy potrzebujesz przygotować szybko nowe urządzenia do pracy?
- Czy potrzebujesz szybciej wyposażać pracowników w odpowiednie narzędzia informatyczne?
- Jak zautomatyzować działania związane z oprogramowaniem?
- Czy jest potrzeba wykrywania urządzeń, które podłączają się do naszej sieci?