Bezpieczeństwo aplikacji webowych

Bezpieczeństwo aplikacji webowych

Webinar dedykowany jest dla CIO, Menadżerów IT oraz wszystkich osób zainteresowanych bezpieczeństwem zasobów wewnątrzfirmowych. W trakcie naszego spotkania opowiemy o zagrożeniach na jakie mogą być narażone nasze aplikacje webowe oraz o systemach, które nie pozwalają na ataki na te aplikacje.

Waf Logo

Web Application Firewall jest dedykowany do ochrony aplikacji webowych. Pozwala kontrolować ruch od i do naszej aplikacji, wykorzystując przy tym wcześniej przygotowane zasady. które mogą być tworzone na dwa sposoby:

    • model negatywny (blacklist) – polegający na tworzeniu listy treści niebezpiecznych, które zostaną zablokowane, zmienione lub odnotowane w logach, zależnie od naszej konfiguracji;
    • model pozytywny (whitelist) – polegający na stworzeniu listy zaakceptowanych treści, które zostaną przepuszczone, a cała reszta zostanie jw. zablokowana, zmodyfikowana lub odnotowana w logach.

Dzięki inspekcji ruchu HTTP może zapobiegać atakom wykorzystującym znane luki w zabezpieczeniach aplikacji internetowej, takie jak wstrzykiwanie SQL , skrypty między witrynami (XSS), dołączanie plików i niewłaściwa konfiguracja systemu.

 

Data

20 sty 2021
Zakończone!

Czas

11:00 - 12:00

Lokalizacja

Internet

Prelegent

Kod QR