Ochrona przed atakami DDoS
Atak DDoS polega na skierowaniu w kierunku serwera, tak dużego ruchu, że serwer zostaje przeciążony i nie jest w stanie obsłużyć kolejnych zapytań. Istnieje wiele metod i wektorów ataku, ale dosłownie DDoS oznacza rozproszoną odmowę dostępu do usługi i taki zawsze jest zasadniczy cel ataku.
Webinar dedykowany jest dla CIO, Menadżerów IT oraz wszystkich osób zainteresowanych cyberbezpieczeństwem. W trakcie naszego spotkania opowiem o atakach DDoS (distributed denial of service, rozproszona odmowa usługi) oraz o sposobach jak się bronić przed tego typu atakami.
Jak zabezpieczyć się przed DDoS?
To najczęściej zadawane pytanie przez działy IT, które doświadczyły poważniejszego ataku wolumetrycznego na swoje łącze internetowe.
Na początek należy mieć świadomość, że atak DDoS nie jest niczym rzadkim w sieci Internet. Praktycznie przez 24h na dobę działa cała gama narzędzi hakerskich, które automatycznie przeszukują zasoby Internetu w poszukiwaniu potencjalnych ofiar.
Podczas prezentacji pokażę przykłady ataków DDoS oraz zastanowimy się co zrobić, aby taki atak nie zdezorganizował pracy firmy.
Prelegent
-
Jarosław Eitelthaler
