Jak radzić sobie z phishingiem?

Jak radzić sobie z phishingiem?

Kanał mailowy, to najbardziej wykorzystywany wektor ataku, które wiążą się z wieloma ryzykami – od wyłudzeń i fraud’ów, przez próby przejęcia dostępu do konta, czy innych zasobów, i wycieku danych, po kierowane zagrożenia, łącznie z ransomware. Jest to duże zagrożenie i bardzo powszechnie wykorzystywane przez cyber-przestępców. Raporty zagrożęń internetowych, takie jak np. IOCTA Europolu, wymieniają ataki socjotechniczne jako jedno z głównych zagrożeń.

phishing

Żeby skutecznie radzić sobie z wykrywaniem i reagować na nie, trzeba budować odpowiednią świadomość wśród pracowników, jednak w przypadkach zaawansowanych ataków często może to nie być wystarczające. Wówczas potrzebne są dodatkowe zasoby zespołów bezpieczeństwa, które muszą zmierzyć się z różnorodnymi zagrożeniami i skutkami phishingu, co może generować dodatkowe koszty.

Na spotkaniu postaramy się podpowiedzieć jak można skutecznie ograniczyć ryzyka pojawiające się z tego wektora ataku i co można zastosować żeby skutecznie eliminować wiele z nich, chroniąc tym samym użytkowników i dane organizacji bez negatywnego wpływu na realizowane przez pracowników

Zapraszamy na webinar.

 

Data

26 lis 2020
Zakończone!

Czas

10:00 - 10:45

Lokalizacja

Internet

Prelegent

Kod QR