ME ADAudit bez tajemnic

ME ADAudit bez tajemnic

Potrzeba objęcia usługi Active Directory (AD) inspekcją nie jest nowa, ale skuteczne wdrożenie odpowiedzialnego procesu dla wszystkich zasobów sieciowych wciąż nie jest tak często spotykane w organizacjach. Istnieje wiele zdarzeń, w przypadku których ograniczone stosowanie kontrolnych narzędzi, jak również luki w systemie inspekcyjnym mogą przynieść organizacji gigantyczne straty związane z naruszeniem bezpieczeństwa danych. Dalej idąc dołączają się do tego kary za brak zgodności regulacyjnej oraz  umniejszenie reputacji.

ad audit plus manageengine

Ponadto nauka zarządzania Active Directory wymaga cierpliwości a przede wszystkim czasu. Pomimo, że administratorzy systemu z reguły są doświadczonymi znawcami tego obszaru, to nadal nie są w stanie zebrać wiedzy o wszystkich lukach, które mogą występować w danym środowisku, doprowadzając nierzadko do szkody w organizacjach.

Dokładając do tego nieustanny brak czasu pracowników działów informatycznych, jak też wciąż zyskujący na popularności w Polsce system pracy typu „home office”, należy wskazać, że praca z usługą AD wymaga wielu nakładów.
By mieć większą kontrolę nad tym obszarem z pomocą przychodzi ManageEngine ADAudit – rozwiązanie, które nie stanowi dla nas tajemnic, a o którym chętnie więcej opowiemy.

W trakcie spotkania omówimy :

– jak rozwiązanie pomaga wykryć niezabezpieczone powiązania LDAP
– monitorowanie czasu pracy użytkowników podczas home office
– rodzaje blokad konta AD i jak sobie ADAudit z nimi radzi
– monitorowanie serwerów plikowych z ADAudit

Pełna wersja nagrania dostępna po wypełnieniu formularza.

  PEŁNA WERSJA NAGRANIA

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer kontaktowy (wymagane)

  Firma

  Stanowisko

  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma Damiko S.C. z siedzibą w Lublinie, ul. Polan 8B, 20-830 Lublin i firma Velvero Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Polan 8B, 20-830 Lublin. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

  Data

  22 gru 2022
  Zakończone!

  Czas

  10:00 - 11:00

  Prelegent

  Kod QR