ME ADAudit bez tajemnic

Potrzeba objęcia usługi Active Directory (AD) inspekcją nie jest nowa, ale skuteczne wdrożenie odpowiedzialnego procesu dla wszystkich zasobów sieciowych wciąż nie jest tak często spotykane w organizacjach. Istnieje wiele zdarzeń, w przypadku których ograniczone stosowanie kontrolnych narzędzi, jak również luki w systemie inspekcyjnym mogą przynieść organizacji gigantyczne straty związane z naruszeniem bezpieczeństwa danych. Dalej idąc dołączają się do tego kary za brak zgodności regulacyjnej oraz  umniejszenie reputacji.

ad audit plus manageengine

Ponadto nauka zarządzania Active Directory wymaga cierpliwości a przede wszystkim czasu. Pomimo, że administratorzy systemu z reguły są doświadczonymi znawcami tego obszaru, to nadal nie są w stanie zebrać wiedzy o wszystkich lukach, które mogą występować w danym środowisku, doprowadzając nierzadko do szkody w organizacjach.

Dokładając do tego nieustanny brak czasu pracowników działów informatycznych, jak też wciąż zyskujący na popularności w Polsce system pracy typu „home office”, należy wskazać, że praca z usługą AD wymaga wielu nakładów.
By mieć większą kontrolę nad tym obszarem z pomocą przychodzi ManageEngine ADAudit – rozwiązanie, które nie stanowi dla nas tajemnic, a o którym chętnie więcej opowiemy.

W trakcie spotkania omówimy :

– jak rozwiązanie pomaga wykryć niezabezpieczone powiązania LDAP
– monitorowanie czasu pracy użytkowników podczas home office
– rodzaje blokad konta AD i jak sobie ADAudit z nimi radzi
– monitorowanie serwerów plikowych z ADAudit

Pełna wersja nagrania dostępna po wypełnieniu formularza.

  PEŁNA WERSJA NAGRANIA

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer kontaktowy (wymagane)

  Firma

  Stanowisko

  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma Damiko S.C. z siedzibą w Lublinie, ul. Polan 8B, 20-830 Lublin i firma Velvero Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Polan 8B, 20-830 Lublin. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

  Data

  22 gru 2022
  Zakończone!

  Czas

  10:00 - 11:00

  Prelegent

  Kod QR